ARTIK BİLİNÇLENMEK LAZIM!!

Geçenlerde Bağdat Caddesi’nde tesadüfen rast geldiğim bir olayı aktarayım sizlere. Bağdat Caddesi’nde insanlarımız üst geçidi kullanmak yerine kalabalık bir grup halinde karşıdan karşıya geçiyorlardı ve kazadan kıl payı kurtuldular. Bir dahaki sefere bu kadar şanslı olurlar mı bilemem?

Bu olaya şahit olunca, halkımızın bazı konularda bilinçlenmesi gerektiğini anladım. Üst geçit yokken yetkililere tepki gösterip, bütün suçu onlara atarlarken neden orada üst geçidi kullanmadıklarını merak ettim. Üst geçit için o kadar merdiven çıkıp inmek yorucu ve uzun gelmiş onun yerine yola atlamayı tercih etmişler. Üst geçit yapılmadan önce yetkilileri suçlamak veya karalamak en kolay yoldu ama şimdi bakıyorumda bu suçlayanlar söylediklerinde ne kadar samimiler?

Asla kendimize bakmıyoruz, kendimizi eleştirmiyoruz.

Sivas’ta gün geçtikçe trafik lambalarının olmadığı ve tehlikeli olarak görülen yerlere trafikte güvenliği sağlamak adına üst geçit yapılıyor. Yetkililer kendi üstlerine düşen görevi yerine getirirken, halk olarakta bizlerin bilinçlenmemiz ve kurallara uygun davranmamız gerekiyor. Yapılan herşeyin bizim güvenliğimiz için olduğunu anlayıp, söz konusu canlarımız iken bu kadar ihmalkar olmayalım.

YORUM EKLE