İnsanlık İçin Yolda: Gazze Yürüyüşü Konya'da

İsrail'in Gazze'ye yönelik zulmüne dikkat çekmek amacıyla yola çıkan 7 kişilik grup, 8 gün süren yorucu bir yürüyüşün ardından Konya'nın Karapınar ilçesine ulaştı. Denizli'den başlayan bu anlamlı yürüyüşe akademisyenler, din görevlileri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Unutulmayan Kahramanlar: Şehitler Müzesi'ne Yoğun İlgi! Unutulmayan Kahramanlar: Şehitler Müzesi'ne Yoğun İlgi!

Gazze Yürüyüş Platformu gönüllüsü olan Doç. Dr. Mustafa Türkan, "Gazze'de yaşanan insanlık dışı olaylara sessiz kalamazdık. Bu yüzden Denizli'den yola çıktık. Hedefimiz, Gazze'ye kadar yürümek ve dünyanın bu zulme sessiz kalmamasını sağlamak. Karapınar'da gösterilen ilgi bizi çok mutlu etti. İnsanlar, derdimize ortak oluyor ve desteklerini esirgemiyor" şeklinde konuştu.

Türkan, yürüyüşün amacını şu sözlerle özetledi: "Doğu Türkistan ve Gazze'de yaşanan soykırımlara karşı sesimizi duyurmak, çocukların ve masum insanların sesi olmak istiyoruz. İnanıyoruz ki, tüm dünya bir araya gelirse bu zulüm sona erecek."

Grup, 20 Temmuz'da Hatay'a ulaşmayı hedefliyor. Yürüyüş boyunca karşılaştıkları zorluklara rağmen azimle yoluna devam eden gönüllüler, dünyadaki tüm vicdan sahibi insanları harekete geçmeye davet ediyor.

Kaynak: iha