Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 2-7 Şubat tarihinde yapılan çalışmalarda toplam 14 olayda 24 şüpheli şahsa işlem yapıldı. 

Uyuşturucu Kullanıcılarına ve Satıcılara Sert Darbe

Operasyonlarda 18 kişinin madde kullanımı suçundan, 6 kişinin ise madde ticareti yapmak suçundan işlem yaptığı görüldü. Uyuşturucu ticareti yapan 6 kişi ihraç edilen mahkemeleri tutuklanırken, aranan 15 kişi de yakalandı. Yakalanan 10 kişi ise gerekli işlemlerden sonra cezaevine gönderildi.

Sivas'ta Bozuk Çeşmeden 7/24 Su Akıyor, Vatandaşlar İsyanda! Sivas'ta Bozuk Çeşmeden 7/24 Su Akıyor, Vatandaşlar İsyanda!

360 Gram Uyuşturucu, 1 Tabanca ve 5 Fişek Ele Geçti

Operasyonlarda ayrıca 360 gramlık madde, 1 tabanca ve 5 adet fişek ele geçirildi. Kayseri Emniyet Müdürlüğü, krizle mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini ve bu tür suçlara karşı tavizsiz bir tutum sergileyeceğini açıkladı.

Öte yandan uyuşturucu madde konulu suçlardan aranan 15 şahıs yakalanarak 10 şahıs gerekli işlemlerinden sonra cezaevine teslim edilirken, yapılan aramalarda 360 gram uyuşturucu madde 1 tabanca ve 5 adet fişek ele geçirildi.