Yaklaşan Kurban Bayramı için Yozgat'ta kurulan yeni hayvan pazarında durgunluk yaşanıyor. 2022 yılında tamamlanan ve bu yıl ilk kez kullanılan Hayvan Borsası ve Hastanesi'nde yer alan pazarın tanıtımının yapılmaması ve tabelaların eksikliği, vatandaşların pazardan haberdar olmasını engelliyor.

Pazar Tanıtılmadığı İçin İnsan Akını Yok

Yenişehir'de Kavga Esnasında Polis Müdahale Etmediği İddiası Tepkilere Yol Açtı! Yenişehir'de Kavga Esnasında Polis Müdahale Etmediği İddiası Tepkilere Yol Açtı!

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, pazara ilginin az olmasını tanıtım eksikliğine bağlıyor. Açıkgöz, "Pazarın tanıtımı yapılmadığı için pazara gelen giden yok. Belediyeden bu konuda destek talep ettik." diyor.

Besiciler Mağdur Durumda

Pazara hayvanlarını getiren besiciler de satış yapamamaktan şikayetçi. Duran Kayışdağ isimli besici, "Pazara ulaşım yok, pazarın reklamı yok, yol üzerinde bilgilendirici tabela yok. Hayvanlarımızı buraya getirdik, kimse siftah etmedi, herkes mağdur." diyor.

Yetkililerden Tanıtım Çalışması Bekleniyor

Besiciler ve Ziraat Odası Başkanı, yetkililerden pazarın tanıtılması için çalışma yapılmasını bekliyor. Pazarın tanıtılması halinde, Yozgatlıların da yeni pazardan haberdar olması ve kurbanlıklarını buradan alması bekleniyor.

Kaynak: iha