Yozgat'ta Şiddetli fırtına ve sağanak yağış, Yozgat'ta bir kayısı ağacının devrilmesine neden oldu. Devrilen ağacın çağlaları ise mahalle sakinleri tarafından toplandı.

Yavru Boz Baykuş Gülşehir'de Kurtarıldı Yavru Boz Baykuş Gülşehir'de Kurtarıldı

Aşağı Nohutlu Mahallesi'nde bulunan Yimpaş Siteleri önündeki kayısı ağacı, şiddetli rüzgar nedeniyle kökünden koparak yola devrildi. Olayda, park halindeki bir araçta küçük hasar meydana geldi. Ağacın devrilmesi nedeniyle mahallede kısa süreli trafik yoğunluğu yaşandı.

Devrilen kayısı ağacının çağlaları, mahalle sakinleri ve çocuklar tarafından toplandı. Olay yerine gelen belediye ekipleri ise hızar makinesi ile ağacı keserek kamyona yükledi ve yolu kısa sürede açtı.

Mahalle sakinlerinden Orhan Mercan, olay sırasında evde olduğunu ve ağacın bir aracın üzerine devrildiğini söyledi. Mercan, "Araçta çok fazla hasar yoktu, sadece küçük çizikler vardı. Rüzgar çok şiddetliydi, diğer elma ağacının da gövdesi kırıldı. Neyse ki kimsenin üzerine düşmedi. Durumu hemen itfaiyeye bildirdim." dedi.

Cemil Cansever Rüzgar isimli vatandaş ise, "Rüzgar bir hayli şiddetliydi. Kayısı ağacı devrildi. Biz de şimdi çağla topluyoruz. Daha önce kayısılar çok yüksekteydi, yetişemiyorduk. Şimdi topluyoruz. Apartmanın demirleri de düştü, çok kötü oldu." şeklinde konuştu.