Yozgat'ta, Uzman Psikolojik Danışman-Psikoterapist Levent Tanman öncülüğünde düzenlenen ekoterapi etkinlikleri ile katılımcılar, doğanın iyileştirici gücüyle buluşarak hem stres atıyor hem de kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfediyor.

Ekoterapi Nedir?

Ekoterapi, doğayla iç içe zaman geçirmenin ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki olumlu etkilerini kullanan bir terapi yöntemidir. Yürüyüş, kamp, doğada meditasyon yapmak gibi aktiviteler ekoterapi kapsamında yer alır.

Başkentte Mandaların Yolculuğu Havadan Görüntülendi: Görsel Bir Şölen Başkentte Mandaların Yolculuğu Havadan Görüntülendi: Görsel Bir Şölen

Yozgat'ta Ekoterapi Etkinlikleri

Levent Tanman tarafından 2 yıldır Yozgat'ta düzenlenen ekoterapi etkinliklerine katılım oldukça yoğun. Etkinlikler kapsamında katılımcılar, Gelin Kayası ve Cehriklik Lalesi Bölgesi gibi doğal güzellikleri keşfederken, aynı zamanda uzman rehberliğinde terapi seanslarına da katılıyor.

Ekoterapinin Faydaları

Ekoterapi, depresyon, anksiyete, stres ve dikkat dağınıklığı gibi birçok sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olur. Ayrıca doğayla iç içe olmak, zihinsel berraklığı ve odaklanmayı da artırır.

Kaynak: iha