Sivas Yıldız Dagıı

Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi

Türkiye’nin sayılı kayak merkezleri arasında yer alan Sivas Yıldızdağı Kış Sporları Merkezi, küresel ısınmadan ve mevsim değişikliklerinden en çok etkilenen yerler arasında bulunuyor. 2023 yılının ardından 2024 yılında da beklenen kar yağışını alamayan Yıldızdağı Kış Sporları Merkezi, 2024 yılında sezonu geç açtı, sezonu erken kapattı.

Mevsimsel değişikliklerden ve küresel ısınmadan olumsuz yönde etkilenen tesislerde, kış yoğunluğu gün sayısının her geçen gün aşağıya inmesi yetkililerin bu tesis ile ilgili yeni çalışmalar yapmaya itiyor.

Yaz mevsiminde hemen hemen hiçbir faaliyetin olmadığı Yıldızdağı Kış Sporları Merkezi’nin, kış mevsiminde de kullanım seviyesinin düşmesi tesislerle ilgili yeni projeleri ve planlamaların yapılması gerektiğini ortaya koyuyor.

Sivas Valiliği’ne bağlı Buruciye A.Ş tarafından işletilen Yıldızdağı Kış Sporları Merkezi ile ilgili yetkililerin bu yaz döneminde yeni planlamalar yapması ve tesisin kullanılırlılığının artırılması yönünde yol haritaları çizmesi bekleniyor.