Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Yıldız Dağı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Düzenlenen toplantıya Vali Dr. Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şakir Öner Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Buruciye A.Ş Genel Müdürü Mustafa Altun ve basın mensupları katıldı.
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi çalışmaları hakkında bilgi veren ve doluluğum kış sezonunda yüzde 100 olduğunu ifade eden Vali Şimşek; “Şu anda Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde yüzde 100 doluluk oranındayız. Tüm otellerimiz dolu durumda. Aynı kapasite ile sezonu açmış durumdayız. İnşallah kazasız belasız verimli bir sezon geçiririz. Aynı zaman da uzun bir sezon geçiririz. Malum kayak sezonu son yıllarda biraz geç başlıyor. Ama temennimiz biraz geç bitmesidir. Kayak merkezimiz 2016 yılından beri hizmet vermektedir. Merkezimiz Türkiye’deki kayak merkezleri içerisinde ki konumunu da güçlendirmektedir. Bugüne kadar 10 ülke 45 ilimizden ziyaretçi ağırlamış bulunmaktayız. Bunda tesisimizin her geçen gün yeni teknolojiler kullanarak kendisini yenilemesi ve geliştirmesinin etkisi büyüktür. Geçtiğimiz yıl tesisimize kazandırdığımız 550 kişilik restoran, yeni pistler ve suni karlama ile tesisimizi daha da donanımlı hale getirmiş bulunmaktayız. Ayrıca tesisimizde bungalov evler dediğimiz evler, buz pateni gibi donanımlar da bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıya Mesajlar: "Yüksek Yargı Kurumları Arası İhtilaf Giderilmeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıya Mesajlar: "Yüksek Yargı Kurumları Arası İhtilaf Giderilmeli"


Sivas’ın Marka Değerini Yükseltiyor

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin Sivas’ın marka değerini yükselttiğini söyleyen Vali Şimşek; “Şüphesiz bu tesis, kayak merkezi Sivas'ımızın marka değerini yükselten çok önemli bir imkandır. Ve bu tesisten Sivaslıların mümkün mertebe faydalanması gerekiyor. Bizim de bu anlamda bundan sonra hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Arzu ediyoruz ki, daha çok gencimiz, çocuğumuz kayak sporuyla tanışsın, buluşsun. Nasıl ki güreşte Sivas bir marka olmuş, önemli sporcular ülkemize ve dünya sporuna kazandırmışsa aynı şekilde Sivas'ta kayak sporunda da sporcular yetiştirebiliriz.” açıklamasını yaptı.
Konuşmanın ardından basın mensuplarıyla birlikte kayak pistini gezerek kayak yapmaya gelen tatilcilerle sohbet etti.