Türkiye Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), acil durum kapasitesini artırmak amacıyla Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerinde toplam 1300 geçici işçi alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek bu alımlar için başvuruların en geç dört gün içinde tamamlanması gerekiyor.

Dini Nikahla Evlenenlerin Mirasçılık Hakkı Dini Nikahla Evlenenlerin Mirasçılık Hakkı

AFAD ve İŞKUR işbirliğiyle organize edilen bu alımlar, Türkiye genelinde istihdamın artırılmasına önemli bir katkı sağlayacak. Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 18 yaşını doldurmuş olmaları, İŞKUR'a kayıtlı olmaları, belirli sosyal sigorta ve sağlık sigortası şartlarını taşımaları gerekmektedir. Ayrıca emekli veya malul aylığı almıyor olmaları ve öğrenci statüsünde olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç) başvuru şartları arasında yer alıyor.

AFAD tarafından yapılan duyuruda Adıyaman’da 700, Gaziantep’te 300 ve Kahramanmaraş’ta 300 işçi alımı yapılacağı belirtilmiştir. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen adaylar, İŞKUR'un resmi web sitesinden detayları inceleyebilir ve başvurularını tamamlayabilirler. Bu işe alım ile ilgili detaylar için daha fazla bilgiye ulaşmak için lütfen İŞKUR'un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Muhabir: Haber Merkezi