Sivas’ın en büyük sorunlarından biri haline dönüşen sebze hali 2020 yılında Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin öncülüğünde yapılan çalışma ile yeni görünümüne kavuşmuştu.

Sivas İYİ Parti Belediyeciliğinde Hak Ettiği Değere Kavuşacak! Sivas İYİ Parti Belediyeciliğinde Hak Ettiği Değere Kavuşacak!

Soğuk ve yağışlı günlerde hem esnaf hem de vatandaşlar açısından büyük sıkıntı oluşturan ve eskiyen yapısı ile etrafındaki tarihi eserlere yakışmayan perakende sebze hali, Sivas Belediyesi tarafından yenilenerek hal esnafının ve vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yenilenen halden esnaflar kadar vatandaşlarda oldukça memnun. Son dönemlerde fahiş oranda artan fiyatlar cep yakmaya devam ederken vatandaşlar hem kaliteli hem de ucuz meyve ve sebze almak için hale gitmeyi tercih ediyor.

Halin arka kısmında bulunan meskun binaların yıkılmasıyla birlikte arka tarafın komple otoparka dönüşmüş olması vatandaşların trafik sorunu yaşamadan hale girebilmesine vesile oluyor.

Halden alışveriş yapmayı tercih eden vatandaşlar; “Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in 2019 yılındaki seçimlerde vaatlerinden biri sebze haliydi. 2020 yılında esnaflarla anlaşarak bu alanda çalışma başlatıldı. Projenin sonunda rahat rahat alışveriş yapabileceğimiz bir ortam oluşurken burada görüntü kirliliği ve dağınıklıkta ortadan kalkmış oldu.” ifadelerini kullandı.

Hal yapılmadan önce kış aylarında oldukça zorlandıklarını dile getiren esnaflar ise projeden oldukça memnun kaldıklarının altını çizdi.