Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili! Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Yine Boru Patladı: Sivaslılar Tepkili!

Mehmet ve Filiz Çelik yaptıkları 1 Milyon TL bağışı Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in makamında gerçekleştirdi.

Çifte teşekkür eden Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek; “Mehmet ve Filiz hocamız devletimize yıllarca hizmet ettiler. Bu hizmetlerin karşılığı olarak aldıkları emekli ikramiyelerini ve yıllarca biriktirdikleri meblağları Türk Silahlı Kuvvetleri güçlerine ve yine AFAD’ımıza bağışladılar. Kendilerini bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Bu örnek davranışlarının yüzyılın felaketi dediğimiz deprem felaketinin yıldönümünde gelmiş olması da ayrıca bir anlam taşıyor. Emekli olmalarına rağmen hala örnek ve ışık olmaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Emekli öğretmen Mehmet Çelik, “Her sabah felsefemiz, ‘Sen ülken için ne yaptın? oldu. Her sabah, inanın her sabah biz bunu kaybetmeden işe giderken, çalışırken ‘ülken için ne yaptın’ dedik kendimize. Ülkemize özgüvenli, vatanını, ülkesini, seven, çağdaş, modern düşünen, toplumla barışık çok güzel çocuklar yetiştirdik. Tabiki bunun sonunda emeklilik süremiz geldi, devletimiz bizi bir ikramiyeye layık gördü. Emekli ikramiyemizi aldıktan sonra araba modeli yükseltmeyi düşünürken 6 ay sonra deprem felaketi yaşandı. Biliyorsunuz depremin yıl dönümü. Çok büyük felâket ve acı. İnanın bunu unutmadık. Hiç kimse duyarsız kalmadı. Biz de duyarsız kalmadık. Yıkılan yerlerin yeniden ayağa kalkması gerekiyordu. Bunun için hayallerimizden vazgeçmeye başladık. Depremin ardından yanı başımızda savaşlar oldu ve en büyük acıyı çocuklar çekti. Çocuk bizim hassas noktamız. Onların güvenli bir ülkede yaşaması için olmazsa olmaz güçlü bir silahlı kuvvetler, güçlü bir devlet ; bunun için zaten devletimiz elinden geleni yapıyor. Devletimiz bir nehir gibi imar da ediyor deprem bölgelerini, akıyor. Devletimiz çabalıyor, silahlar yapıyor. Her türlü ambargoya rağmen, her türlü tehdide rağmen, çaba sarf ediyor. Biz de dedik ki : Şimdi değilse ne zaman. Eğer vatan olmazsa ülke olmazsa, bizim bu çocuklarımız güvenli bir ülkede yaşayamazsa, ülkenin geleceği olmazsa benim ikramiyem bir milyon 5 milyon olsa ne olur. Benim emekli maaşım 1 değil 10 kat olsa ne olur. Bunları bir yana bıraktık. ‘Bugün değilse ne zaman, biz de varız’ dedik. Bu ülkemize akan nehire bu çabaya, devletin gösterdiği bu kutsal çabaya, bu gayrete bir kar tanesi sızıntısı olmak istedik.” açıklamasını yaptı.

Filiz Çelik ise,26 yıllık çalışma hayatımızın sonunda devletimiz bize emekli ikramiyesi ile ödüllendirdi. Bu süreçte olan deprem felaketi ve yanı başımızda olan savaşları görünce içinde 26 yıllık emek barındıran değerli, bizim için çok çok değerli olan bu ikramiyeyi devletimizin yanında olduğumuzu göstermek, öğrencilerimizin her zaman empoze ettiğimiz: ‘vatan bir tanedir, vatanınızı milletinizi sevin. Ben ne yaptım, ülkem için ben ne yaptım’ sorusunu arda sırada kendinize sorun diye çok anlatmışlığımız vardır. Devletimizin yanındayız, devletimizi o büyük felaket olduğu zaman o gün yaraları sardı ve saracaktır da. İşte bu yaralar sarılırken çorbada bir nebze de tuzumu olsun istedik.” şeklinde konuştu.