Aksaray'ın Ereğli Kapı Mahallesi'nde yaşanan olayda, Furkan Mert A. (19) ile kardeşi Y.A. (14) arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma kanlı bitti. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Y.A. (16), mutfaktan aldığı bıçakla abisi Furkan Mert A.'yı kolundan bıçakladı. Aile büyüklerinin müdahalesiyle kavga son buldu, ancak yaşanan olay 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirildi.

Sağlık ve polis ekiplerinin olay yerine gelmesiyle yaralı abi ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Furkan Mert A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, kardeşi Y.A. ise polis ekiplerince gözaltına alındı.

Sağlık kontrolü için hastaneye gelen Y.A., basın mensuplarının sorularına, "Canım istedi, kafam esti ondan bıçakladım. Bunu sizinle paylaşmam, sizi hiç alakadar etmez" şeklinde yanıt verdi. Basın mensuplarına tepki gösteren Y.A.,sağlık kontrolü tamamlanarak ifadesi alınmak üzere polis ekiplerince götürüldü.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Hayatını Kaybetti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Hayatını Kaybetti

Diğer taraftan, yaralanan ağabey Furkan Mert A. ise sedye üzerindeki yarasını unutup basın mensuplarına, "Çekme. Hepinizden şikayetçi olacağım. Yayınla, sövdüklerimi de yayınla. Memnun olursun, hoşuna gider." diyerek tepki gösterdi.

Olayla ilgili Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığı bildirildi.