Aksaray'da uyuşturucu imal ve ticareti yapan 2 şüpheliye yönelik düzenlenen operasyonda şahıslar suçüstü yakalandı. Jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 25 gram sentetik cannabinoid/bonzai, 17 gram metamfetamin, 15 adet uyuşturucu hap, 1 adet ruhsatsız tabanca, 40 adet tabanca fişeği, 1 adet kelebek bıçak ve 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ekipleri, uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında 2 şahsın uyuşturucu imal ve ticareti yaptığı bilgisini aldı. Şüphelilerin kimlik ve adresleri belirlendikten sonra 2 gün boyunca teknik ve fiziksel takip gerçekleştirildi. Yeterli delil toplanmasının ardından operasyon için düğmeye basıldı.

Merkez ilçe mülki sınırları içerisinde yer alan bir ikamete baskın düzenleyen jandarma ekipleri, Y.Y. ve P.T. isimli şahısları kıskıvrak yakaladı. Şüpheliler gözaltına alınırken, ikamette yapılan aramalarda ise uyuşturucu maddeler, ruhsatsız tabanca, tabanca fişekleri, kelebek bıçak ve uyuşturucu kullanma aparatları ele geçirildi.

Gözaltına alınan 2 şüpheli İl Jandarma Komutanlığı'na götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tartışma Sonucu Yeni Aldıkları Otomobil Kurşunlandı Tartışma Sonucu Yeni Aldıkları Otomobil Kurşunlandı