Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, kamuda tasarruf paketini sert bir şekilde eleştirdi. Peker, tasarruf paketinin kamu çalışanlarının servis hizmetlerini kaldırmasını "şiddetle protesto" etti.

Peker'in Eleştirileri:

Selçuklu'da "Temiz Mahalle Temiz Selçuklu" Adıyla Anlamlı Bir Çevre Temizliği Etkinliği Gerçekleşti Selçuklu'da "Temiz Mahalle Temiz Selçuklu" Adıyla Anlamlı Bir Çevre Temizliği Etkinliği Gerçekleşti
 • Servis Hizmetlerinin Kaldırılması: Peker, tasarruf genelgesi doğrultusunda kamu çalışanlarının servis hizmetlerinin kaldırılmasına tepki gösterdi. Özellikle metropol kentlerde ulaşım hizmeti günlük 100 lira civarında olduğunu ve zaten geçim sıkıntısı çeken memurlara aylık 3 bin lira yük getireceğini vurguladı.
   
 • Tasarrufun Yanlış Yerde Yapılması: Peker, tasarrufun yanlış kurumlarda yapıldığını savundu. Tasarrufun okuldaki öğrenci yemeği ve memurun servisinden yapılmaması gerektiğini, bunun mali disiplin sağlamayacağını dile getirdi.
   
 • Şatafat ve Bolluk: Peker, bir kısım kamu kurumunda şatafat ve bolluk içinde yaşandığını, bu kurumlarda acilen tasarrufa gidilmesi gerektiğini söyledi. Özellikle makam aracı saltanatının derhal kaldırılması gerektiğini ve bölge müdür yardımcılarının makam araçlarının da kaldırılması gerektiğini savundu.
   
 • Yüksek Vergiler: Peker, dünyada en yüksek gelir vergisini ödeyen çalışanların servislerinin kaldırılmaması gerektiğini savundu. Mehmet Şimşek'e "Memurun Servisine Dokunma" çağrısı yaptı.
   
 • Milletvekili Maaşları: Peker, milletvekili maaşlarına yapılan 43 bin liralık temmuz artışının kaldırılması gerektiğini savundu. Milletin yokluk içinde kıvranırken milletvekilinin lüks ve şatafat içinde yaşayamayacağını belirtti.
   
 • Genel Tasarruf: Peker, tasarrufun sadece kamu çalışanlarından değil, herkesten yapılması gerektiğini savundu. Ülkenin bu hale nasıl geldiğinin de sorgulanması gerektiğini vurguladı.