Enflasyon farkının çalışan ve emekli vatandaşlara 6 ay sonra yansıtıldığını ve bu durumun emekli vatandaşları mağdur ettiğini dile getiren Başkan Peker; “Bilindiği üzere ocak ayı enflasyon farkı yüzde 6,70 olarak açıklanmıştır. Çalışan ve emekliler bu farkı tam altı ay sonra alacak hızlı yükselen enflasyondan dolayı bu fark anlamını yitirecek. Özelikle düşük ücret alan emeklilerimiz olumsuz anlamda etkilenecektir.” ifadelerini kullandı.

Sivas Belediyesi Duyarsız Kalmadı: Bozuk Çeşmeden Akan Su Durduruldu! Sivas Belediyesi Duyarsız Kalmadı: Bozuk Çeşmeden Akan Su Durduruldu!

Çalışan ve emekli vatandaşların refah seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini vurgulayan Peker; “Gerek düşük maaş olsun gerekse farkların 6 sonra yansıması olsun, çalışan ve emeklilerimiz oldukça zor durumda. Önü alınamaz zamlardan en çok vatandaşlar etkileniyor. Tüm hususlar göz önüne alındığında önlem alınması ve çalışma yapılması gerektiği aşikar. Fahiş oranda fiyat artırımı yapan yerlere denetim ve ağır cezalar uygulanmalı. Ya da refah seviyesini yükseltecek adımlar atılmalı. Hiçbir şey yapmadan çalışan ve emeklilerin zor durumda bırakılması kabul edilebilir bir durum değil.” açıklamasını yaptı.