Vekil Karasu; "Bayramların özünde dayanışma, hoşgörü, barış ve mutluluk vardır. 

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan ve güzelliklerin bir arada yaşandığı bayramlar; eş, dost, akraba ve hastaları ziyaret etmek, çocukları sevindirmek, muhtaç kişilere yardım etmek ve dargınlıkların gidermek için en güzel fırsatları sunmaktadır.

Kangal'da Devrilen Tır Sürücüsü Yaralandı! Kangal'da Devrilen Tır Sürücüsü Yaralandı!

Bugün bir taraftan bayram sevinci ve mutluluğunu yaşarken, diğer yandan da dünya üzerinde bayrama buruk giren insanların hüzün ve acılarını yüreklerimizde hissediyoruz. 

Ülkemizin yaşadığı sıkıntılı günlerini aşıp, aydınlık bir geleceğe doğru umut dolu yürüyüşü için var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Ülkemizin daha çok kalkınması, zenginleşmesi ve demokrasimizin kökleşmesi için güçlü bir irade sergiliyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan acı olayların sona erdiği, göz yaşının yerini sevince bıraktığı, yoksulluğun ve adaletsizliğin son bulduğu, demokrasiyi ve hürriyetleri büyüten, ürettiğini eşit ve hakça paylaşan bir dünya özlemimizi yineliyorum. Değişimle güzelleşen ülkemizde, çok daha güzel bayramlarda buluşmak temennisiyle mübarek Ramazan Bayramımızı yürekten kutluyorum.

Bayramın şehrimize, ülkemize ve bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.