Sosyal medya üzerinden vatandaşlara piyasadan daha ucuza toz şeker ve yağ satma vaadiyle dolandırıcılık yapan 6 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Eskişehir'de Dolandırıcılık Operasyonu:

Eskişehir'de bazı vatandaşlara sosyal medya aracılığıyla ucuz toz şeker ve yağ satışı ilanları veren şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Hatay, Muğla ve Erzurum illerinde eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 6 şüpheli yakalandı.

Yakalanan Şüpheliler:

Operasyonda yakalanan İ.S., U.U., M.A.K., M.K.S., A.C.K. ve Y.S. isimli şüpheliler Eskişehir'e getirilerek mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Y.S. isimli şüpheliyi adli kontrol şartıyla tahliye ederken, diğer 5 şüpheliyi tutuklama kararı verdi. Tutuklanan şüpheliler cezaevine gönderildi.

Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi Tunceli Müzesi'nde Osman Hamdi Bey Kemahlıoğlu Özel Koleksiyonu Sergisi

Dolandırıcılık Yöntemi:

Şüphelilerin, sosyal medya platformlarında piyasadan daha ucuza toz şeker ve yağ satışı ilanları vererek vatandaşları dolandırdığı belirlendi. Dolandırılan vatandaşların paralarını iade etmeyen şüpheliler, bu yolla haksız kazanç elde ettiler.