10-16 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Polis Haftası kapsamında Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu özel haftada, Türk Polis Teşkilatı'nın fedakarlıkları ve kahramanlıkları anılacak, polis teşkilatına minnettarlık duyguları ifade edilecek.

Kutlama ve Anma Etkinlikleri
Polis Haftası boyunca birçok farklı etkinliğe yer verilecek. Törenler, anma programları, şehit polisleri anma yürüyüşleri, sportif faaliyetler ve halkla buluşma programları gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.


Polis Teşkilatı'na Teşekkür
Polis Haftası, Türk Polis Teşkilatı'nın vatanın ve milletin güvenliği için gösterdiği özverili çalışmalara bir kez daha teşekkür etme imkanı sunduğu bir hafta olarak görülüyor. Bu vesileyle, tüm polis teşkilatına minnettarlık ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Meram Yaylapınar Pazar Yeri Yenilendi: Mahalleli Artık Daha Rahat Alışveriş Yapabilecek Meram Yaylapınar Pazar Yeri Yenilendi: Mahalleli Artık Daha Rahat Alışveriş Yapabilecek


Polis Teşkilatı Hakkında
Türk Polis Teşkilatı, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Teşkilat, vatanın ve milletin güvenliğini sağlamak, asayişi korumak, suçlarla mücadele etmek ve kamu düzenini sağlamak gibi önemli görevler üstlenmektedir. Polis teşkilatı, 7 gün 24 saat görev yaparak, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için büyük bir özveri göstermektedir.