Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi 15 Ocak 2024 Pazartesi günü içerisinde Sivas’ında bulunduğu aday listesini açıklayacağını duyurmuştu. Gelinen noktada Sivas’ta Hilmi Bilgin, Turan Topgül ve Abdurrahim Ceyhan’ın aday adaylığı bulunuyor.

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için nihai kararın 15 Ocak 2024 Pazartesi günü açıklanacağının duyurulmasına karşın belediye başkan aday adayı Turan Topgül sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in aday gösterileceğini iddia etti.

Topgül açıklamasında aday adaylığı başvurusu yaptığından bu yana çok çalıştığını ancak verilecek karar karşısında biat edeceğini dile getirdi.

Yapılan açıklamayla seçmenler gözünü 15 Ocak 2024 Pazartesi günü netleşecek olan karara çevirdi.

Kırgınlık Mı Var?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oy potansiyeli olarak kalesi konumunda olan Sivas’ta Turan Topgül’ün yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Daha önce gerçekleştirilen seçimlerde aday adaylarının büyük bir uyum içerisinde çalıştığı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri öncesinde yaşadığı durum kırgınlık mı var sorusunu akıllara getirdi.

25 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 25 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Açıklamasında; “22 yıllık siyasi tüm tecrübelerimi sahaya yansıtarak profesyonelce ve maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak çok iyi çalıştım ve gayret gösterdim. Ancak nasip değilmiş. Bugün mevcut Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin'in 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde tekrar Sivas Belediye Başkan Adayı olmasına karar verilerek teşkilatımıza ve kendisine özelde bilgi verildiğini öğrendim.” ifadelerine yer veren Turan Topgül’ün partiye kırgın olduğu kamuoyunda konuşulmaya başlandı.

Teşkilatta Sessizlik Sürüyor

Turan Topgül’ün açıklamasından sonra seçmenler Adalet ve Kalkınma Partisi’nde yapılacak olan açıklamayı beklemeye başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapmayan Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanlığı’nın açıklama yapıp yapmayacağı ise belirsizliğini koruyor.