Aliağa'da bulunan TÜPRAŞ rafinerisinde üzücü bir olay yaşandı. Yıkılan bir bacanın tamiri sırasında 21 yaşındaki Barış Taşçı isimli işçi, yüksekten düşerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, kaza bu sabah saatlerinde gerçekleşti. Yıkılan bacanın onarımı için çalışan Barış Taşçı, henüz bilinmeyen bir nedenle dengesini kaybederek düştü ve ağır yaralandı. Olay yerine sevk edilen ambulans ekipleri tarafından Aliağa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Taşçı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ekibimizi Ağırladı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ekibimizi Ağırladı

Açıklamada, "İzmir Rafinerimizde, gayri faal olan ham petrol ünite bacasının yıkım işlerinde faaliyet gösteren tedarikçimiz GNG şirketi bünyesinde görev yapan çalışma arkadaşımız Barış Taşçı’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Yapılan çalışma esnasında yüksekten düşerek yaralanan arkadaşımıza ilk müdahalesi acil durum ekiplerimiz tarafından yapılmıştır. Derhal Aliağa Devlet Hastanesi’ne sevk edilen arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef yaşamını yitirmiştir. İlgili kurumlar tarafından kazaya ilişkin soruşturma başlatılmıştır. Sürecin takipçisi olacağımızı duyurur, hayatını kaybeden çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri yer aldı.