Seyit Ardıç'tan 15 Temmuz Mesajı: "Milli İrade Üstündedir" Seyit Ardıç'tan 15 Temmuz Mesajı: "Milli İrade Üstündedir"

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına dikkat çekerek, "Türkiye olarak her zaman adaletin ve haklının yanındayız" dedi. Tunç, Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni'ne katıldı ve mezun olan öğrencilere tebriklerini iletti.

Hukuk Devletini Güçlendiren Adımlar

Bakan Tunç, törende yaptığı konuşmada, son 22 yılda yargı ve hukuk alanında önemli reformların gerçekleştirildiğini belirtti. “Anayasa değişiklikleriyle hukuk devletini güçlendirdik ve hak arama özgürlüğünü genişlettik. Yargı teşkilatımızın fiziki ve teknolojik imkanlarını arttırdık. Bu sayede, adliyeler artık modern binalarda hizmet veriyor,” dedi.

“Adaletin ve Hakkaniyetin Savunucusuyuz”

Filistin'deki duruma değinen Bakan Tunç, “Maalesef 9 aydır Filistin’de büyük bir trajedi yaşanıyor. Okullar, ibadethaneler, mülteci kampları bombalanıyor, kadınlar ve çocuklar katlediliyor. Dünya bu duruma sessiz kalıyor. Biz, Türkiye olarak her zaman adaletin ve hakkaniyetin savunucusuyuz ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız,” dedi.

Kaynak: iha