Ulaş Karasu yayınladığı mesajda,“Ülkemizin her bir köşesinde, zor şartlarda görevlerini büyük bir özveriyle devam ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Hepimiz, bizleri bu günlere getiren öğretmenlerimize gönül dolusu şükran ve minnet borçluyuz.

Kurucu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Eğitim, bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” sözleriyle eğitime verdiği önemi göstermiştir.

Yine Büyük Önder’e; “Cumhurbaşkanı olmasaydınız, ne olmak isterdiniz?” sorusu yöneltildiğinde verdiği “Milli Eğitim Bakanı olarak eğitim davasına hizmet etmek isterdim” cevap O’nun eğitime ve toplum hayatındaki olması gereken yeri ve önemine ne kadar büyük değer verdiğinin göstergesi olmuştur.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'dan Sivas'a Önemli Mesajlar: “İhanet Olur” Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'dan Sivas'a Önemli Mesajlar: “İhanet Olur”

Cumhuriyetimizin ışığı öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimiz, bugün kendisini daha da yetkinleştirip güçlendirecek, toplumda saygınlığını sürdürecek olanaklardan ve mesleki haklarından ne yazık ki yoksundur.

Öğretmenlerimizin toplumsal statüleri, sosyal, ekonomik ve özlük hakları, her geçen yıl ciddi şekilde gerilemektedir. Eğitim sisteminde yaşanan köklü değişiklikler sonucu laik ve bilimsel yapısının yok edilmek istenmesi, Öğretim Birliği ilkesiyle bağdaşmayan uygulamalar, okul dönüşümleri, siyasi kadrolaşma gibi sorunlar, eğitim camiasının ve öğretmenlerimizin yaşadığı sıkıntıları derinleştirmiştir.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen geleceğimize kendini adayan, bilimi ve çağdaş düşünceyi kendilerine rehber olarak seçen gerçek yurtsever öğretmenlerimizin katkıları ve onların yetiştirecekleri özgür düşünceli ve donanımlı çocuklarımız ile Başöğretmenimiz’in bizlere gösterdiği “muasır medeniyet” hedefini aşmaya kararlıyız.

Bu düşüncelerle, Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme sorumluluğu ve bilinciyle hareket eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.