Kamu Birliği Konfederasyonu, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı. Kamu çalışanlarının geçim sıkıntısı çektiğini ve mevcut zamların yetersiz olduğunu belirten konfederasyon, TÜİK tarafından yayınlanan madde sepeti ve fiyat listesinin güncellenmemesini de eleştirdi.

Ankara'da Çocuklara Taş Atan Adam Akaryakıt İstasyonuna Sığınarak Linçten Kurtuldu Ankara'da Çocuklara Taş Atan Adam Akaryakıt İstasyonuna Sığınarak Linçten Kurtuldu

Memurların Alım Gücü Düşüyor: Kamu Birliği Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Furkan Ali Çiftçioğlu, "TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları gerçeği yansıtmıyor. Memurlar enflasyon karşısında eziliyor, geçinemiyorlar. Zamlar yetersiz ve alım gücümüz her geçen gün düşüyor" dedi.

Fiyatlar Artıyor, Zamlar Yetmiyor: Çiftçioğlu, "Mayıs ayında 16 liraya aldığım domates, haziranda 26 lira oldu. Enflasyonu düşük göstererek alacağımız zammın vebaline girenlere soruyorum, bu marketler nerede?" diye sordu.

SSK ve Bağ-Kur Emeklileri Daha Fazla Zam Aldı: Çiftçioğlu, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin son 1 yılda memurlara oranla daha fazla zam aldığını da belirterek, "SSK ve Bağ-Kurluların temsil edecek sendikaları yokken aldıkları zam yüzde 86 oldu. Memurların aldığı zam ise yüzde 78. Bu durum skandaldır" ifadelerini kullandı.

Kamu Birliği Konfederasyonu, yetkililerden memurlar için acil bir düzenleme ve zam yapılması talep etti.

Kaynak: iha