Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen Dörtlü 19 Mayıs Futbol Turnuvası, renkli görüntülere ve büyük bir heyecana sahne oldu.

Turnuva, TÜFAD Kayseri Eğitim Tesisleri'nde yer alan çim sahada gerçekleşti ve Kayseri'nin önde gelen spor kulüplerinden TÜFAD, Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ve Kapalı Kale Taraftar Grubu'nun katılımıyla çekişmeli maçlara ev sahipliği yaptı.

Turnuvanın açılış vuruşunu Kayseri Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse yaptı. İlk maçlarda TÜFAD, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ni 8-6, Milli Eğitim ise Kapalı Kale Taraftar Grubu'nu 5-2 mağlup ederek finale yükselmeyi başardı.

Kapalı Kale ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, üçüncülük-dördüncülük maçında karşı karşıya geldi. Bu maçtan 5-2 galip ayrılan Kapalı Kale, turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Finalde ise TÜFAD, güçlü rakibi Milli Eğitim Müdürlüğü'nü 2-1 yenerek şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

Turnuvanın sonunda tüm katılımcı takımlara kupaları takdim edildi. Takımlar daha sonra dev Türk Bayrağı ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

TÜFAD Kayseri Şube Başkanı Ahmet Yıldız, turnuva sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Dört takımın katılımıyla 19 Mayıs Futbol Turnuvası düzenledik. Katılımcı takımlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böylesine anlamlı bir bayramda böyle bir turnuva düzenlemekten dolayı son derece mutluyuz."

Sivas'ta Hafif Ticari Araç Devrildi: 1 Çocuk Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı Sivas'ta Hafif Ticari Araç Devrildi: 1 Çocuk Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı

Kaynak: iha