Aksaray'da, otomobilinin tavanına koli bandıyla dolap yapıştırarak ve kırmızı ışıkta geçerek trafikte tehlike saçan sürücüye toplamda 5 bin 250 TL para cezası kesildi.

Olay, dün gece Makas Kavşağı'nda meydana geldi. 35 GA 8032 plakalı aracına koli bandıyla dolap yapıştıran sürücü, adeta kazaya davetiye çıkararak kilometrelerce yol kat etti. Sürücü, yasa dışı yüklemenin yanı sıra, seyir halindeyken cep telefonu ile de konuşarak trafik kurallarını hiçe saydı.

Eskişehir'de Millet Bahçesi ve Dede Korkut Parkı'nda Güvenlik Uygulaması: 68 Şahıs Sorgulandı Eskişehir'de Millet Bahçesi ve Dede Korkut Parkı'nda Güvenlik Uygulaması: 68 Şahıs Sorgulandı

Görgü tanıklarının ihbarı üzerine harekete geçen Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, sürücüye "saygısızca araç kullanmak", "kırmızı ışık ihlali", "seyir halinde cep telefonu ile konuşmak" ve "tehlikeli yükleme yapmak" maddelerinden toplamda 5 bin 250 TL para cezası kesti.

Bu olay, trafik kurallarına uymanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Yetkililer sürücülere trafik kurallarına uymaları ve kazalara sebep olmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.