Kayseri'nin Tomarza ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümü coşkulu kutlamalarla gerçekleşti.

Kutlamalar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Kılıç'ın Atatürk mozolesine çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda, İlçe Kaymakamı Ali Buzkaya ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Kılınç günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı temalı şiirler okundu, coşkulu şarkılar söylendi ve Tomarza Zekiye Canpolat İlkokulu öğrencileri tarafından geleneksel halk oyunları gösterileri sergilendi.

Sivas'ta Hafif Ticari Araç Devrildi: 1 Çocuk Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı Sivas'ta Hafif Ticari Araç Devrildi: 1 Çocuk Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı

Voleybol, basketbol, masa tenisi, satranç ve şiir gibi yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde düzenlenen kutlamalar izleyicilere keyifli dakikalar yaşatırken, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürler edildi.

Kaynak: iha