Tokat'ta meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Sivas'ta merak uyandıran bazı olaylara yol açtı.

Karşı Şeride Giren Kamyon Kazaya Neden Oldu : 1 Ölü, 2 Yaralı Karşı Şeride Giren Kamyon Kazaya Neden Oldu : 1 Ölü, 2 Yaralı

Sonrasında Sivas'taki deprem kentin merkezinin gökyüzünün sararması, gölgelemesi. Uzmanlar, bu olayın muhtemel toz ve kum patlamasının atmosferde yükselmesinden kaynaklandığını düşünüyor. Deprem sırasında yer kabuğunun sarsılması sonucu toz ve kum birbirine karışmış ve bu da gökyüzünün sarı patlamalarına neden oluşmuş olabilir.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde deprem sonrasında Mammatus bulutları olarak bilinen dışı bulutlar görüldü. Mammatus bulutları, fırtınalar ve kasırgalar ile ilişkili kese biçimli bulutlardır. Deprem sonrasında oluşan hava akımları, bu bulutların oluşmasına neden olmuş olabilir.

Deprem, Tokat'ta bazı yapılara zarar verdi. Yetkililer, hasar tespitinin devam ettiğini bildiriyor.Tokat'ın Sulusaray ilçesi,deprem kuşağında yer alan bir bölgedir. Bu nedenle bölgede sık sık depremler meydana geliyor. Sivas ise Tokat'ın komşusudur ve depremlerden etkilenebilmektedir.