Sivas'ın Gemerek ilçesinde Yeniçubuk Atatürk İlkokulu önüne park edilen tır dorsesi velilerin ve vatandaşların tepkisini çekti.

Yayalara ve öğrencilere tehlike oluşturan tır dorsesinin kaldırılması için yetkililere çağrıda bulunuldu.Ana Yola Park Edilen Tır Dorsesi Tehlike Oluşturuyor

Whatsapp Image 2024 04 05 At 15.29.37Sivas'ın Gemerek ilçesinde, Yeniçubuk Atatürk İlkokulu önüne bırakılan bir tır dorsesi, veliler ve çevredeki vatandaşlar tarafından yoğun tepkiyle karşılandı. Tır dorsesi, ana yol üzerine park edildiği için öğrencilerin geçiş güzergahında engel oluşturuyor ve bu durumun öğrencilerin güvenliği üzerinde olumsuz etkileri bulunuyor.


Veliler ve çevre sakinleri, tır dorsesi nedeniyle öğrencilerin yaya geçidini kullanırken zorluk yaşadığını ve hatta tehlike altında kaldığını belirtiyor. Ayrıca, tır dorsesinin yol kenarına bu kadar yakın park edilmesi, sürücülerin ve öğrencilerin görüş mesafesini kısıtlıyor ve potansiyel kazalara neden olabilecek bir durum oluşturuyor.

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu” AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu”


Veliler, yetkililerin bu duruma acil müdahale etmesini talep ediyorlar. Özellikle okul önündeki güvenliği sağlamak adına daha etkili önlemler alınması gerektiğini vurguluyorlar. Bu tür durumların tekrarlanmaması ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması için yerel yönetimden ve ilgili kurumlardan adımlar atılması bekleniyor.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 15.29.36 (1)Whatsapp Image 2024 04 05 At 15.29.36