Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ASAN Web TV'nin kurulum süreci tamamlandı ve Mart ayından itibaren Youtube ve diğer sosyal medya platformlarında yayın hayatına başlandı.

TİKA ve ASAN Hizmet arasında 2015 yılında imzalanan medya işbirliği çerçevesinde ASAN Web TV, ASAN Radyo'nun görsel bir bölümü olarak hizmet verecek. ASAN Radyo, Azerbaycan'da en çok dinlenen radyolardan biri olma gösterdi.

Millet Bahçeleri Yaza Hazır: Yeşilin Her Tonu Bekliyor! Millet Bahçeleri Yaza Hazır: Yeşilin Her Tonu Bekliyor!

ASAN Web TV'nin temel amacı, Azerbaycan'daki kamu yayın sunumu konusunda kapsamlı en başarılı modellerden biri olan ASAN Hizmet'in faaliyetlerinde etkin ve doğru bir şekilde aktarılmaktadır. Platformun, sürekli kamusal yayıncılığa büyük katkı sağlaması ve ASAN Hizmet'in bilinirliğinin arttırılması bekleniyor.

TİKA tarafından TV stüdyosu, reji, kurgu-montaj ve dış mekan çekimleri için gerekli tüm teknik yer temini sağlanan ASAN Web TV'nin ilk aşamada internet üzerinden yayın yapılması planlanıyor. İlerleyen ülkede ulusal çapta yayın yapan bir TV kanalına dönüşmesi öngörülüyor.