Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan belediye başkanlığı seçim süreci devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Genel Merkez bazında belediye başkanlığı seçimleriyle ilgili belirlenen yol haritasındaki çalışmalar sürüyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapacak isimlerin partideki görevlerinden önümüzdeki hafta itibariyle ayrılmaları bekleniyor.

Sivas Teşkilatı’ndan İstifa Olacak Mı?

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Teşkilatlarında belediye başkan aday adaylıkları için istifaların olup olmayacağı merak ediliyor.

Avukat Bulundurma Zorunluluğu 1 Milyon 250 Bin Liraya Yükseltildi Avukat Bulundurma Zorunluluğu 1 Milyon 250 Bin Liraya Yükseltildi

Başta Sivas İl Teşkilatı olmak üzere ilçe teşkilatlarında da aday adaylığı sürecinin başlanmasıyla birlikte hareketli saatlerin yaşanması bekleniyor.

Tanrıverdi Aday Olacak Mı?

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi’nin belediye başkanlığı aday adaylığı için görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusu kamuoyu tarafından tartışılıyor.

Kendisinden önceki il başkanı Hakan Aksu’nun 2023 Genel Seçimleri öncesinde görevinden ayrılarak milletvekili aday adayı olması, ardından milletvekili adayı olması ve 2023 seçimlerinde Sivas’tan milletvekili seçilerek meclise gitmesi Yusuf Tanrıverdi’nin de belediye başkanlığı aday adaylığı için önünün açık olduğunu ortaya koyuyor.

Başarılı il başkanının bugünlerde yapacağı görüşmelerin ardından kamuoyuyla belediye başkanlığı aday adaylığı süreci ile ilgili paylaşımlar yapmasını bekliyor.