2023 yılında vatandaşlar, banka gişelerinde oluşan sıralarda oldukça zaman harcadı. Nakit ihtiyacını bankalardan aldığı kredilerle sağlamaya çalışan vatandaşlar, bankamatik ve banka gişelerinde oluşan sıralara isyan etti.

Sivas Barosu Sokak Hayvanları İçin Seferber Oldu! Sivas Barosu Sokak Hayvanları İçin Seferber Oldu!

Yeni yıla girilmesine sayılı günler kala bankadaki işlerini halletmeye çalışan vatandaşlar, Sivas merkezde sadece Bankalar Caddesi’nde bulunan tek şubeleri bankalara isyan etti. Özellikle banka içerisindeki 10 gişeden 5 tanesinin açık tutulmasına ve banka içerisinden aldıkları sıra numaralarının gelmesi için neredeyse 1 saat zaman harcanmasına tepki gösterdi.

Tek şubeli bankalara isyan eden vatandaşlar; “2023 yılı neredeyse banka önlerinde geçti. Çağrı merkezini aradığımız zaman bizi bankaya yönlendiriyorlar, işlerimizi halletmek için bankaya geliyoruz ama burada da işimizi halledecek bir muhatap bulana kadar aradan iki saat geçiyor. Bankaların içi neredeyse insan istifi, bunun yanı sıra dışarıda da sıralar oluşuyor. Banka yetkililerinin banka şube sayısını arttırmasını talep ediyoruz. Hem paramızı yatırıyoruz hem de paramızla rezil oluyoruz.” açıklamasını yaptı.