Eskişehir'de, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla düzenlenen "Mahzen-40" operasyonu kapsamında tefecilik yaptığı tespit edilen bir baba ve oğlu gözaltına alındı. Yüksek faizle borç verip icra yoluyla tahsilat yapan şahıslardan baba adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, oğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonda elde edilen bilgilere göre, M.S. ve oğlu A.S., bankalardan kredi alamayan ve nakit paraya ihtiyacı olan özellikle yaşlı ve emekli vatandaşlara yüksek faizle borç veriyordu. Şahıslar, verdikleri paraları da icra yoluyla tahsil ederek mağdurlara toplamda 3,5 milyon TL dolandırıcılık yapmıştı.

Ankara'da Vinç Kazasında Baba ve Oğlu Hayatını Kaybetti Ankara'da Vinç Kazasında Baba ve Oğlu Hayatını Kaybetti

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Gözaltına alınan M.S. ve A.S., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüphelilerden baba M.S. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, oğlu A.S. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.