Eskişehir'de 2. kattaki evine misafirliğe gelen kişilerle tartışan bir kadın, kaçmaya çalışırken balkondan düşerek yaralandı. Korkarak kaçan ve 1. kata düşen kadın olay yerinde yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Olayda şüpheli olarak görülen iki kişi ise polise kapıyı açmadıkları için savcılık kararıyla kırılan kapıdan içeri girilerek gözaltına alındı.

Olay, Tepebaşı ilçesi Söğütçü Sokak'ta meydana geldi. Ş.Y. isimli kadın ve arkadaşı, Z.A. isimli binanın sakininin 2. kattaki dairesine misafirliğe gitti. Edinilen bilgilere göre, Z.A. ve Ş.Y. ile arkadaşı arasında bir tartışma yaşandı. Tartışmadan korkan Z.A., 2. kattaki balkondan kaçmaya çalışırken dengesini kaybederek 1. kata düştü.

İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından yaralı olarak apartman boşluğundan kurtarılan kadın, tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Şüpheliler Gözaltına Alındı

2.kattaki dairede bulunan Ş.Y. ve arkadaşı ise polise kapıyı açmadı. Olay yerine gelen polis ekipleri, savcılık kararıyla kapıyı kırarak içeri girdi ve şüpheli Ş.Y. ve arkadaşını gözaltına aldı.

Apartman Sakini Tanık Oldu

Apartmanda yaşayan Tansel Mandıracı, yaşananları anlattı"İkinci katta oturanlar kavga etmişler, bıçak çekmişler birbirlerine. Bıçak çekince apartmanın boşuna atlamışlar. Ondan sonra polisleri aramışlar. İki kişi çıktı apartmandan. Aşağı kapıyı açtık, garajın kapısını, oradan sonra girdik. Apartman boşuna girmiş, oradan birinci kata girmiş. ‘Oturmaya geleceğiz’ muhabbeti, sürekli bizim kapıyı çalıyorlardı bunlar. Annem babam şu anda kaplıcalara gitti. Sürekli kapıyı çalıyorlar; ‘Oturmaya geleceğiz. Ne yapıyorsunuz?’ falan diyorlar. Gidiyorlar ondan sonra. Ama sürekli bir dairenin içine bakıyorlar. Tanımıyorum 2-3 ay oldu taşınalı. Vallahi karı-koca olduklarını da bilmiyorum ama arkadaş gibi bir şeyler bunlar."

Balık Tutmaya Gitti: Arabasının Yanında Ölü Bulundu Balık Tutmaya Gitti: Arabasının Yanında Ölü Bulundu

Soruşturma Sürüyor

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: iha