26 Nisan 2023 Çarşamba günü görkemli bir açılış töreni ile Sivas’ın hizmetine sunulan Yüksek Hızlı Tren’in seferlerine başlamasıyla birlikte Tarihi Tren Garı’nda araç yoğunluğu artış gösterdi. Ankara-Sivas arası seyahat eden vatandaşlar, Tarihi Tren Garı’nın otoparkına araç park etme imkanına sahip olurken yıllardır tren garında bulunan taksiciler mağdur oldu.

Edinilen bilgiye göre Tarihi Tren Garı’nda yıllardır duran taksi durağındaki taksiciler kendilerine yer tahsis edilmediği için bulundukları alanda beklemek zorunda kalıyor. Yüksek Hızlı Tren’in geliş saatinde trafiğin oldukça yoğunlaşmasıyla birlikte müşteri alan taksiciler gardan çıkış yapamıyor.

Daha önce Sivas Valiliği’ne dilekçe yazan taksicilerin yol genişletme veya yer değiştirme talebi olumsuz cevaplanmıştı. Hala aynı sorunları yaşamaya devam eden ve bekleme süresinden dolayı müşterileri ile karşı karşıya gelmek zorunda kalan taksiciler yetkililerden çözüm bekliyor.

SİVAS 27 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 27 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Mağdur olduğunu öne süren taksiciler; “Aylardır burada bir çözüm üretilmesi için bekliyoruz. Ancak sorunlar çözülmüyor aksine git gide artıyor. Müşterileri araç içerisinde 15-20 dakika bekletmek zorunda kalıyoruz. Yetkililerden bir çözüm bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.