Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi'nden Yeni Rektör Mü Geliyor? Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi'nden Yeni Rektör Mü Geliyor?

Sivas'ın tarihi hamamlarından biri olan ve 1904 yılında inşa edilen Şirinoğlu Hamamı, atıl durumdan kurtarılarak yeniden şehre kazandırılacak. Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu ve Kütüphane Hizmetleri Daire Başkanı Çetin Şişman'ın katılımıyla tarihi hamamda incelemeler gerçekleştirildi.

Osmanlı'nın son döneminde inşa edilen Şirinoğlu Hamamı, uzun yıllardır kullanılmaması nedeniyle harap bir durumda. Ziyarette, hamamın yeniden restore edilmesi ve şehre kazandırılması için fikir alışverişinde bulunuldu. Restorasyon çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek ve Başkan Uzun, hamamın Sivas'ın tarihi ve kültürel zenginliği için önemli bir değer olduğunu ve en kısa sürede restore edilmesi için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Sivas'ın tarihi ve turistik açıdan önemli bir yere sahip olan Şirinoğlu Hamamı'nın restore edilmesi ile şehrin turizm potansiyelinin de artacağı öngörülüyor. Restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra hamamın tekrar halka açılması ve tarihi dokusuna uygun şekilde işletilmesi planlanıyor.B5D22920 3369 42Ee 8050 049337876C26

Muhabir: BÜLTEN