Meram Belediyesi'nin girişimleriyle Konya'nın en özel ve en güzel noktalarından biri olan tarihi Meram Köprüsü'nün etrafı yepyeni bir görünüme kavuşuyor. Bölgenin tarihi ve yeşil dokusunu korurken güzelliğine güzellik katacak bu çalışma kapsamında, Tarihi Meram Çay Bahçesi de küllerinden yeniden doğuyor.

Yeşil Doğa İçinde Nostaljik Bir Atmosfer

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: "Tarihi Meram Köprüsü etrafında yeşil dokuyu bozmadan Meram Çay Bahçesi'ni yeniliyoruz. Bu bölgeyi Meramlı ya da Konyalı olup da bilmeyen yoktur. Hatta Konya denince akla ilk gelen yerlerden biridir."

Yenilenen çay bahçesi, nostaljik masa ve sandalyeleri, renkli lambalarla süslenmiş ağaçlarıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatacak. Ziyaretçiler, tıpkı eskiden olduğu gibi ister buradaki tesislerden yararlanabilecek ister kendi getirdikleriyle bu güzelliklerin tadını çıkarabilecek.

Kapadokya'da Ziyaretçi Akını: Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı! Kapadokya'da Ziyaretçi Akını: Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı!

Hemşehrilerin Buluşma Noktası

Başkan Kavuş, yenilenmiş Meram Çay Bahçesi'nin hemşehriler için önemli bir buluşma noktası olacağına dikkat çekerek şöyle konuştu: "Burası artık 'Tarihi Meram Çay Bahçesi' olarak yeniden hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Misafirlerine nostaljik anlar yaşatacak. Büyük, küçük tüm hemşehrilerimiz yılın her günü buraya gelip neşeli ve huzurlu saatler geçirsinler, eskiyi yad etsinler istedik."

Maliyet Etkin Bir Düzenleme

Başkan Kavuş, yapılan düzenlemenin maliyetleri bakımından da hemşehrilerin hoşuna gideceğini belirterek, "Güzelliği kadar maliyetleri bakımından da hemşehrilerimizin hoşuna gideceğini düşündüğüm bu düzenlemenin ilçemize ve şehrimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Yakında Tamamlanacak

Tarihi Meram Çay Bahçesi'nin yenilenmesi çalışmaları yakın zamanda tamamlanacak. Bu sayede Konya, hem tarihi dokusuna uygun bir cazibe merkezine daha kavuşmuş olacak hem de hemşehriler için keyifli bir buluşma noktası kazanmış olacak.

Kaynak: iha