Sivas’ta Tarihi Eserlerin Kıymeti Bilinmiyor Sivas’ta Tarihi Eserlerin Kıymeti Bilinmiyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Atatürk’ün vefatının 85. Yılı münasebetiyle yapmış olduğu açıklamada, “Bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. Yılı münasebetiyle yapmış olduğu açıklamada Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı,  en zor anlarda olmaz denilenleri olur hale getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz." İfadelerini kullandı.

İl Başkanı Tanrıverdi yapmış olduğu açıklamada şunlara yer verdi, “Aziz Milletimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve en büyük eseri olan Cumhuriyet'i anlamak, Demokrasinin değerlerini her şartta korumak, bu düşüncelerini özümsemek, açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacaktır. Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.10 Kasım 1938 günü ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyen, en zor anlarda olamaz denilenleri olur hale getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 85.’ci ölüm yıldönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."