Zaralı Halil Söyler'i Anıyoruz: 60. Yıl Konseri Sivas'ta! Zaralı Halil Söyler'i Anıyoruz: 60. Yıl Konseri Sivas'ta!

Talas Belediyesi'nin tarım ve hayvancılığa yönelik yatırımları sürüyor. İki yıl önce başlatılan "Koyunlar bizden, üretim sizden" projesi kapsamında dağıtılan koyunlardan 70 kuzu, kura ile 5 aileye dağıtıldı.

Başkan Yalçın'dan Hayvancılığa Destek

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın tarım ve hayvancılığa verdiği önemin bir göstergesi olan bu proje ile 5 aile daha üretime katılmış oldu. Kura ile kuzu sahibi olan aileler Başkan Yalçın'a teşekkürlerini iletti.

Talas'ta Tarım ve Hayvancılık İşbirliği

Talas Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü İbrahim Batıray tarafından teknik bilgiler verildikten sonra söz alan Talas İlçe Tarım Müdürü Murat Ürker, Talas Belediyesi'nin her zaman tarım ve hayvancılığa destek olduğunu vurguladı. Ürker, "Tarım Müdürlüğü ve Talas Belediyesi işbirliğiyle yapmış olduğumuz bu projede ilk geri dönüşü bu sene aldık. Üreticilerimize hayırlı olsun diyoruz. Projemize destek veren Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın'a ve desteklerini esirgemeyen İl Tarım Müdürümüz Bülent Saklava'ya teşekkür ediyoruz" dedi.

Kura ile 4 Üreticiye 70 Kuzun Sahipliği Devredildi

Daha sonra kura çekimi gerçekleştirildi ve 70 kuzunun yeni sahibi 4 üretici belirlendi.

Çiftçilerden Memnuniyet Teşekkürleri

Küçükbaş hayvan sahibi olan çiftçiler de duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: "Başkanımızdan Allah razı olsun. Tarıma, üretime, hayvancılığa her zaman destek oluyor. İnşallah biz de bu kuzuları en güzel şekilde değerlendirip üretime katılacağız."

Kaynak: iha