Ankara'da sektör temsilcileri bir araya geldi.

Mapei tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Kent Buluşmaları'nın 8'incisi Ankara'da gerçekleşti. Belediye yetkilileri, inşaat firmaları, oda ve dernek temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda "Sürdürülebilir kentler için yenilikçi uygulamalar" ele alındı.

Sektörden Yoğun İlgi

Yoğun ilgi gören toplantıda, Mapei Genel Müdürü Selman Tarmur, Meteorolojist Bünyamin Sürmeli, Mapei Türkiye Yapı Grubu İş Geliştirme Yöneticisi Haluk Tekin ve Mimar Nevzat Sayın sunumlar yaptı. Konuşmacılar, yapısal güçlendirme ve sektördeki yenilikler hakkında bilgi verdiler. Ayrıca, sürdürülebilir mimari ve Mapei'nin bu alandaki çözümleri de ele alındı.

Mapei'den Sürdürülebilirliğe Adanmış Çözümler

Mapei Genel Müdürü Selman Tarmur, Mapei'nin sürdürülebilir bir gelecek için çalıştığını ve bu kapsamda 100 bin tondan fazla karbondioksit emisyonunu telafi ettiğini vurguladı. Tarmur, "Şirket olarak en iyi ve en yenilikçi çözümleri sunuyor, eko-sürdürülebilir ilkelere göre tasarlıyor, inşa ediyor ve güvenli, dayanıklı ve çevre üzerinde mümkün olan en az etkiye sahip ürünler geliştiriyoruz" dedi.

Sürdürülebilirlik Herkesin Görevi

Mimar Nevzat Sayın ise sürdürülebilirlik ve düzenli yapılaşma için kamusal değil kolektif bir bilinç oluşturmanın şart olduğunu söyledi. Sayın, "Sürdürülebilirliğe katkı sağlamak için ortak hareket etmeliyiz. Bu anlamda Mapei'nin il il dolaşarak gerçekleştirdiği 'Sürdürülebilir Kent Buluşmaları' kamuoyunda farkındalık oluşturmak için çok değerli" diye konuştu.

İklim Krizi ve Kirlilik Tehlikesi

Meteorolojist Bünyamin Sürmeli ise küresel ısınma ve iklim krizinin tehlikelerine dikkat çekti. Sürmeli, her yıl ortalama 9 milyon insanın kirlilik nedeniyle hayatını kaybettiğini ve bu sorunun çözümü için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

Mapei'den Sürdürülebilir Ürünler

TEŞRİK TEKBİRLERİNİ UNUTMAYIN TEŞRİK TEKBİRLERİNİ UNUTMAYIN

Mapei Türkiye Yapı Grubu İş Geliştirme Yöneticisi Haluk Tekin ise Mapei'nin inşaat sektörüne yönelik sürdürülebilir ve yenilikçi ürünler sunduğunu ifade etti. Tekin, 6 binden fazla üründen oluşan Mapei ürün yelpazesinin tamamen çevreye saygılı üretim tesislerinde üretildiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: iha