Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde düzenlenen TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Tanıtım Semineri'nde, girişimcilere önemli bilgiler sunuldu. Seminerde konuşan STSO Başkanı Zeki Özdemir, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi için çaba sarf ettiklerini ve bu alanda üretim yapan firmalara öncelik verdiklerini ifade etti. Demiryolu sanayisinin de gelişmesi için talepte bulunduklarını vurgulayan Özdemir, Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini ve bu kapsamda TÜBİTAK'tan destek beklediklerini söyledi.

Konya'da Osmanlı Macunu Renk Renk Tezgahlarda Yer Alıyor: Gelenek Yaşatılıyor Konya'da Osmanlı Macunu Renk Renk Tezgahlarda Yer Alıyor: Gelenek Yaşatılıyor

Zeki̇ Çzdemi̇r
TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek ise sunumunda proje destek başvurusu, desteklerin değerlendirilmesi ve destek miktarları gibi konularda katılımcılara bilgiler verdi. Sivas'tan daha fazla başvuru beklediklerini belirten Selek, TEYDEB olarak ülkemiz özel sektör kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini desteklediklerini ve geçen yıl hibe olarak 2 milyar lira destekte bulunduklarını açıkladı.

Si̇vas Ti̇caret Ve Sanayi̇ Odasi
Seminere Belediye Başkan Vekili Fehmi Taştan, Sivas Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal, ORAN Kalkınma Ajansı Sivas İl Koordinatörü Yunus Emre Şeker ve girişimciler katıldı.