Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 25. Meslek Komitesi üyeleri, geleneksel iftar programında bir araya gelerek eğitim sektöründeki sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.
STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, 25. Meslek Grubu'nun eğitim sektöründeki önemli rolüne vurgu yaparak, "25. Meslek Grubu üyelerimizle, eğitim sektörümüzdeki sorunları değerlendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak üzere meslek komitemizin düzenlemiş olduğu iftar programında bir aradayız. Odamız 25 Meslek Komitesi ile temsil edilmektedir ve bu komiteler aracılığıyla farklı sektörlerin sorunlarını ve taleplerini yakından takip ediyoruz. Meslek Komitelerimizi çok önemsiyoruz." dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı: Güçlü Türkiye İçin Kendini Geliştiren Gençler Önemli Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı: Güçlü Türkiye İçin Kendini Geliştiren Gençler Önemli

Whatsapp Image 2024 04 05 At 15.25.07
Eğitim Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri Tartışıldı
Programda eğitim sektörünün karşı karşıya olduğu çeşitli sorunlar ve çözüm önerileri detaylı bir şekilde ele alındı. Eğitimcilerin özlük hakları, eğitimde dijital dönüşüm, özel ve devlet okulları arasındaki eşitsizlikler, mesleki eğitime yeterince önem verilmemesi gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 15.25.06
Sektöre Destek Vaadi
STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, eğitim sektörünün sorunlarının çözümü için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Özdemir, "Odamızın ilgili birimleri ve meslek komitelerimizin iş birliğinde, meclisimize ve yönetim kurulumuza iletilen tüm görüş ve problemlerin çözümü için gayretlerimiz devam ediyor. Bu görüş ve problem niteliğine göre; Bakanlıklar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına iletilmektedir. Üyelerimiz ve bizlerin sorun olarak gördüğü birçok konu, yapılan görüşmeler ve gerekli yazışmalar neticesinde çözüme kavuşmuştur." diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 15.25.09
Birlik ve Beraberlik Mesajı
25.    Meslek Komitesi Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Bozyiğit ise eğitim camiasının sorunları ve taleplerine karşı sorumluluk bilinciyle çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bozyiğit, "Her zaman vurguladığımız birlik ve beraberlik kavramını bugün daha iyi yaşıyoruz. Düzenlemiş olduğumuz iftar programının beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Eğitim camiamızın temsilcilerine ve üyelerimize teşekkür ediyorum." dedi.