Zaralı Yiğit Korkmaz Karakucak'ta Türkiye Şampiyonu Zaralı Yiğit Korkmaz Karakucak'ta Türkiye Şampiyonu

Sorgun Belediyespor, Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi Play-Off Grubu'nda İl Özel İdarespor'u 1-0 mağlup ederek Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) yükseldi.

Şampiyonluk Parolasıyla Başlayan Sezon

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Sorgun Belediyespor, normal sezonda A Grubu'nu lider tamamlayarak play-off grubuna yükseldi. Play-off grubunda da Yozgatspor 1959 FK, Yozgat İl Özel İdarespor ve Boğazlıyan Belediyesi Sağlıkspor ile karşılaşan ekip, tüm rakiplerini geride bırakarak 15 puan topladı ve Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nin şampiyonu oldu.

2 Yıllık Aradan Sonra BAL Dönüşü

Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi 11'inci Grup'ta mücadele eden Yozgat Belediyesi Bozokspor'un da şampiyon olarak Üçüncü Lige yükselmesiyle birlikte Sorgun Belediyespor, 2 yıl aradan sonra yeniden BAL'a dönmüş oldu.

Başarının Anahtarı

Sorgun Belediyespor'un bu başarısında teknik direktör Ali Osman Öztürk ve futbolcuların özverili çalışmaları önemli rol oynadı. Kulüp yönetimi de takıma her türlü desteği sağlayarak bu başarıya katkıda bulundu.

Sorgun'da Futbol Heyecanı Artıyor

Sorgun Belediyespor'un Bölgesel Amatör Lig'e yükselmesi, ilçede büyük sevinçle karşılandı. Bu başarının Sorgun'da futbol heyecanını artıracağı ve şehre yeni sporcular kazandıracağı öngörülüyor.

Kaynak: iha