Mevcut belediye başkanlığı AK Parti'nin elinde bulundurduğu ilçede Cumhur İttifakı'nda bu kez farklı bir tablo var. AK Parti, BBP'nin lehinde aday çıkarmama kararını aldı. BBP adayını belirlerken MHP ise sessizliğini koruduğu kadar.

MHP'nin sürpriz hamlesi ise Şarkışla'da siyasi dengeleri alt üst etti. MHP, ilçe belediye başkanı adayı olarak önceki dönemde AK Parti Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer'i gösterdi. Bölgenin sevilen eğitimci ve siyasetçilerinden Mermer'in adaylığı ilçede büyük bir neşe yarattı.

Vali Çiçek'ten Tarihi Yapıya Hayranlık Ziyareti: Köşk Medrese'nin Restorasyonu Tamam! Vali Çiçek'ten Tarihi Yapıya Hayranlık Ziyareti: Köşk Medrese'nin Restorasyonu Tamam!

Mermer'in adaylığı ile birlikte siyasi hesaplar da alt üst oldu. AK Parti'nin BBP'nin aday çıkarmaması ve MHP'nin güçlü bir aday ile karşılaşmasıyla seçimlerde heyecanı daha da artırdı. Mermer'in adaylığı AK Parti'den oy alabileceği gibi MHP'ye de yeni seçmenler kazandırılabilir.

Seçim sonucunu netleştirmek için ise 31 Mart'ı beklemek gerekiyor. Şarkışla'da bu seçim, Cumhur İttifakı'nın iç dinamiklerini de gözlerin önüne serecek.