SİVAS 26 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 26 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Yeşilay’ın geleneksel hale getirdiği Liseler Arası Münazara Turnuvası, her yıl yoğun bir katılım ile gerçekleştiriliyor.

İngiliz Parlamenter Münazara Sistemi’ne göre gerçekleştirilen turnuvaya öğrenciler öğretmenleriyle beraber katılım sağlayabiliyor.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında yaptığı çalışmalarla adını sıkça duyuran Yeşilay, gerçekleştirilen turnuva ile eleştirel düşünme, sorgulama, hızlı karar alma gibi münazaranın katkıda bulunduğu beceriler, gençleri hem bağımlılıklardan korumakta hem de onların hayır deme becerisini pekiştirmeyi amaçlıyor.

Turnuva kapsamında; yurt genelinde münazara tanıtım etkinlikleri, eğitim kampları, öğrenci ve öğretmen eğitimleri gerçekleştirecek olan Yeşilay, öğrencilere yönelik eğitim kamplarında münazara ve hitabet derslerinin yanı sıra uluslararası ilişkiler, ekonomi, hukuk vb. alanlarda turnuvada öğrencilerin karşılarına çıkabilecek konular ile ilgili içeriklere, Yeşilay ders modüllerinde ise; Genel Bağımlılık, Sağlıklı Yaşam, İnternetle İlişkili Davranışsal Bağımlılıklar ve Bağımlılığa Karşı Küresel Halk Sağlığı Politikaları gibi oturumlara yer verecek.

Turnuvaya katılmadan kısa bir süre önce bağımlılık konusu üzerinde bilgilendirilecek olan öğrenciler münazarada dereceye girerek Yeşilay tarafından verilen ödüllere sahip olabilecek.

Türkiye’nin dört bir yanında katılım yapılan turnuvaya bu yıl 10 bin lise öğrencisi, 4 bin öğretmenin katılması bekleniyor.