Ülkemiz dengelerinde en önemli faktör olan siyasi gelişmeler ve siyasetçiler, toplum tarafından merakla takip edilirken farklı görüşler, farklı bakışlar bir ortak dengede neden buluşamıyor?

Ülkemiz menfaatlerinde çözüm önerileri neden tüm siyasi partiler ve siyasetçiler bir arada bulunmuyor?

Halkın ayrışmaya değil, menfaatler ve birikimler için ki söz konusu vatan olunca neden toplumu bir noktaya toplamıyorlar?

Düşündüğümüzde aile içerisinde bile kuşaklar arasında olumlu bir gelişme yaşandığında her fert mutlu olabiliyor, ortak payda da buluşabiliyorlar. Ülkemiz içinde olumlu bir gelişme olduğunda her görüşten farklı bakış açısına sahip vatandaşlarımız da ortak payda da buluşup, aynı duyguları yaşayıp, aynı dili kullanıp beraber bunun tadını çıkarabilseler…

Aslında bütün fikirler özünde aynı şeyi düşünüyor. Cumhuriyet tarihinde, Çanakkale Şehitliği’nde mezarları gezdiğimde toplumun her kesiminden, farklı etnik gruplara ait şehitlerimiz bu vatan için canlarını feda etmişler. Düşündüğümüzde aslında ortak noktamız, vatanımız. Çok şeyi sorgulamadan, çok uzaklara gitmeden bunu görebiliyoruz. Gençlerimize örnek bir vatan bırakmak varken, her gün yeni kaos yaratacak ayrıştıracak dil kullanmanın ne anlamı var? Kimi kimden korumanın mücadelesi ki, anlam veremiyorum.

Baktığımızda ülkemizin her tarafı düşmanlarla doluyken, uluslararası siyaset arenasında ülkemiz mücadele verirken, kendi içimizde birbirimizle uğraşmak yerine birliği beraberliği sağlamalıyız. Hatta farklı fikirleri bir araya getirerek, menfaat doğrusunda yeni projeler üreterek örnek gençlik pozisyonu yaratmalıyız. Geçmişteki hatalarımızdan, dedikodulardan kurtarmalıyız. Dijital çağda gençliğimiz çok kolayca bütünlüğü sağlayabilecek iradede ve güçte iken, siyasi ve devlet büyüklerimiz kendi aralarında birlikteliği sağladığında toplumunda bunu başaracağına inanıyorum. Ülkemizin dünya dengelerinde kıskanılacak adımlar attığı bu dönemde yenilikler, gelişmeler ve yeni icatlar topyekün şekilde ülke menfaatlerine kazandırılmalıdır. Biz bir ve bütün olursak, bunu başarırız.