Sivas Gençlik Spor Hentbol Takımı, 2023-2024 sezonunda büyük bir başarıya imza atarak gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde Türkiye Şampiyonası'na yükseldi. Bu muhteşem zaferle Sivas'ı gururlandıran hentbol takımı, elde ettiği üstün performansla dikkatleri üzerine çekti.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, yaptığı açıklamada hentbol takımının Türkiye Şampiyonası'ndan en iyi dereceyle döneceğine olan inancını dile getirdi. Sporcuların azmi ve disiplinine vurgu yapan Tunç, "Gençlik Spor Hentbol Takımımız bu sezon göstermiş olduğu performans ile ilimizi gururlandırdı. Tüm sporcularımızı ve antrenörümüzü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye Şampiyonası'nda da aynı azim ve kararlılıkla mücadele edeceklerine inanıyoruz" dedi.

Sivas'a Kurban Bayramı'nda Kaç Turist Geldi? Sivas'a Kurban Bayramı'nda Kaç Turist Geldi?

Bu başarı, Sivas Gençlik Spor Hentbol Takımı'nın özverili çalışmaları ve istikrarlı performansının bir göstergesi. Takımın Türkiye Şampiyonası'ndaki mücadelesi de Sivas'ta büyük bir heyecan yarattı. Tüm spor severler, hentbol takımının bu önemli turnuvada da şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor.

Kaynak: iha