Okullararası Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'nda Sivaslı isimler unutulmaz bir başarıya imza attılar. 

Futbol Ona O Futbola Yakışıyor Futbol Ona O Futbola Yakışıyor

Sivas Okullararası Cimnastik Türkiye Şampiyonasında sporcu, antrenör ve hakem olarak temsil edildi.  24-26 Mayıs tarihleri arasında Bolu'da düzenlenen şampiyonada, küçükler kategorisinde Hamza Yerlikaya Ortaokulu öğrencisi Hira Öztekin, yer ve atlama masası serilerinde Sivas'ı temsil eden tek sporcu olarak büyük bir başarı elde etti.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Cimnastik Antrenörü Sabahat Kahya, organizasyonda kurumunu ve Sivas'ı başarıyla temsil ederek takdirler kazandı. Kahya'nın başarısı, Sivas cimnastiği için önemli bir dönüm noktası olarak değerlendiriyor.
Bir diğer ilk  Sivas bölgesi Cimnastik hakemi Dürdane İnci Alpayar'dan geldi. Alpayar, Türkiye Şampiyonası'nda görev alan ilk Sivaslı hakem olarak tarihe geçti. Bu başarı, Sivas'ın cimnastikte sadece sporcularıyla değil, hakemleriyle öne çıktığını gösteriyor.
Hira Öztekin, Sabahat Kahya ve Dürdane İnci Alpayar'ın, elde ettiği bu tarihi başarılar, Sivas cimnastiği için büyük bir umut kaynağı oldu. Bu ilklerin, Sivas'ta cimnastiğin gelişmesine ve ilerlemesine katkı sağlayacağına inanılıyor.0890F014 1Cef 4Bfe 8872 D93Cb60Feb14

Muhabir: Songül BOZDUMAN