Milli Yol Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Haral: "Sivas'ın Sorunlarını Çözeceğim" Milli Yol Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Haral: "Sivas'ın Sorunlarını Çözeceğim"

Sivas Belediyesi’nin 2022 yılında Sivas Perakende Sebze Hali'ni yenilemesi ile birlikte vatandaşlar, taze, uygun fiyatlı sebze ve meyveye ulaşmak adına sebze ve meyve halini tercih etmeye başladı.

Vatandaşın uygun fiyatlı ve taze ürünlere ulaşmak için sebze halini tercih etmesinin yanı sıra; Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın (SESOB) 'Alışverişini Yerel Esnaftan Yap' kampanyasını başlatması zincir marketlere güç kaybettirdi.

Bu durum, satışların düşmesi, birçok ürünün bozulması ve tarihinin geçmesine neden oluyor.

Zincir marketlerde satışı gerçekleştirilen ürünler arasında en çok darbe alanda birçok sağlık probleminde koruyucu görev gören, bağışıklık sistemini güçlendiren ve kış aylarının vazgeçilmezi olan pırasa oldu.

Satışa sunulmak üzere zincir market raflarında yerini alan pırasaların bozulmaya ve çürümeye başladığı gözlerden kaçmadı. 

Yüksek tansiyon sorununa, karaciğer problemlerine, kalp ve dolaşım sağlığına, çeşitli enfeksiyon hastalıklarına, sindirim sorunlarına ve daha birçok sağlık probleminde doğrudan iyileştirici etkisi olan pırasalar, artık zincir marketlerdeki yerini kaybediyor.pırasa