Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Kurban Bayramı'nda vatandaşların sağlığını korumak için Zabıta Müdürlüğü'nün yasa dışı et çekimine izin vermediğini açıkladı.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener'den 2023-2024 Eğitim Yılı Değerlendirmesi Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener'den 2023-2024 Eğitim Yılı Değerlendirmesi

Hijyenik Koşullar Gözetildi

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Kurban Bayramı'nda Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, hijyenik olmayan koşullarda et çekimi yapan ve vatandaşların sağlığını riske atan kişilere karşı yaptıkları denetimleri değerlendirdi.

Karakaya, Zabıta ekiplerinin, il genelinde mahalle aralarında seyyar veya sabit olarak et çekimi yapan 40'a yakın kişiye ve işletmeye cezai işlem uyguladığını bildirdi.

Vatandaşlar Uyarıldı

Başkan Karakaya, kurban etlerinin hijyenik ve sağlıklı bir şekilde tüketilmesi için vatandaşların etleri kasap dükkanlarında parçalatmaları ve kıyma çektirmeleri gerektiğini vurguladı.

Hayrullah Karakaya, önümüzdeki Kurban Bayramlarında da benzer olayların yaşanmaması için Zabıta Müdürü Nuri Çayır ve zabıta memurlarına teşekkür etti.

Muhabir: BÜLTEN