Sivas Uluslararası Film Festivali kapsamında Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde Yeşilçam Film Müzikleri Konseri büyük bir ilgiyle gerçekleşti. Dün akşam saat 20.00'de başlayan konsere Sivaslılar yoğun ilgi gösterdi. Salon tıklım tıklım dolarken, merdiven boşluklarında dahi izleyiciler yer aldı.

Küçük İlçeden Büyük Başarı: Zara'da İstiridye Mantarı Üretimi Küçük İlçeden Büyük Başarı: Zara'da İstiridye Mantarı Üretimi

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Heyecanlı ve İstekli!
Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas'ta ilk kez düzenlenen Uluslararası Film Festivali için heyecanını ve istekliliğini dile getirdi. Şimşek, "Sivas'ta bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Film Festivali'ne ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Konseri düzenleyen hocalarımıza ve festivale emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sivas'ın kültürünü tanıtmak ve sinema sanatını Sivas'ta yaşatmak açısından bu festival çok önemli. Sivas'ın birçok tarihi yapısı da sinema konseptlerine uygun. Tarihi dokuya sahip binalarımız ve çeşitli tarihi eserlerimiz mevcut. Bu alanlar film platosu olarak kullanılabilir." diyerek Sivas'ın sinema sektörüne de açık olduğunu vurguladı.

Coşkulu Bir Salon ve Halaylar!
Konser boyunca Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinden akıllara kazınan şarkılar coşkuyla seslendirildi. İzleyiciler de bu şarkılara eşlik ederek konsere büyük bir keyif kattıılar. Konser büyük bir alkışla sona ererken, coşkulu kalabalık sahneye çıkarak halaylar çekti.

Festival Devam Ediyor!
27-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Sivas Uluslararası Film Festivali'nin çeşitli etkinlikleri devam edecek. Sinemaseverler, festival kapsamında birçok film gösterimi, söyleşi ve atölyeye katılma imkanı bulacaklar.Ab878512 Cbde 4974 90F4 7Cd971B0431513Fe7Abe 3D88 44Fa Ac7B 8D8Fe7E2Adf231A0F81F 8Bcc 4A00 A23A 64A42E95E5Bd

Muhabir: BÜLTEN